پروژه رشدی (انتفاعی)

مرکز علم و فناوری جوادالائمه (ع) در کنار ارائه پروژه کسر خدمت سپاه، با هدف به ارتقاء بهره‌وری تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاهی، اقدام به تدوین نظام مسائل و موضوعات مورد نیاز انقلاب اسلامی در عرصه‌های ملی و دفاعی نموده و در پی آن است که در یک تعامل دوسویه با مراکز پژوهشی، تحقیقاتی و دانشگاهی به گفتمان‌سازی و جریان‌سازی لزوم پاسخ به نیازهای جاری و آتی انقلاب بپردازد تا از این طریق، رویکرد «صرفا تئوریک» و «پژوهش برای پژوهش» را به پژوهش برای کاربرد و پاسخ به نیاز جامعه تبدیل نماید.

بر این مبنا تلاش می شود تا با تعامل با اساتید و دانشجویان، عناوین پایان نامه‌های دانشجویی هدفمندتر تعیین شود و همچنین با جلب مشارکت و پشتیبانی مراجع ذیصلاح، حمایت‌هایی مانند پروژه کسر خدمت، پروژه جایگزین خدمت، قراردادهای پژوهشی-تحقیقاتی و… را به عنوان عامل انگیزشی و حمایتی در اختیار پژوهشگران دانشگاهی قرار دهد.

با رویکرد ذکر شده، در حال حاضر مرکز علم و فناوری جوادالائمه (ع) در قالب انجام پروژه های کسر خدمت یا جایگزین خدمت پذیرای دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد و همچنین در قالب پروژه های رشد بسیج، اقدام به حمایت و هدایت تیم های متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در تمامی مقاطع با اولویت دانشجویان سال سوم کارشناسی می نماید.

ارائه پروژه کسر خدمت سپاه در مرکز جواد الائمه و همچنین پروژه رشدی
دیدارهای دانشجویی رهبری

پروژه رشد بسیج

به منظور انجام پروژه رشد بسیج، ابتدا لازم است تیم‌های 2 الی 5 نفره از میان دانشجویان و یا فارغ التحصیلان دانشگاهی توسط متقضیان همکاری تشکیل و فرم‌های مربوطه شامل اطلاعات فردی و پیشنهاد ایده‌ها و موضوعات مد نظر تکمیل و ارسال گردد. پس از این مرحله، با ارجاع به گروههای تخصصی نسبت به تعیین دقیق زمینه فعالیت و پژوهش اقدام شده و قرارداد پژوهشی و تحقیقاتی به منظور حمایت و هدایت تیم عقد می‌گردد.